Problém se Skypem vyřešen, alespoň prozatím

Po několika dnech jsem vyřešila problém se Skypem, o což se chci podělit, jelikož jsem řešení nikde na internetu nenašla. Nakonec jsem k němu došla sama a zde je problém a jeho řešení.

Problém

Měla jsem na svém počítači nainstalovaný Skype verze 6 (nevím, jakou přesně), která mi víceméně vyhovovala. Můj přítel má verzi 6.18. Po přeinstalaci počítače jsem nainstalovala novou verzi Skype 7. Po chvíli používání jsem zjistila, že nejen, že vypadá hůř, než předchozí verze, ale hlavně z ní nejdou jednoduše posílat obrázky. Využívám totiž jednu vychytávku Skypu, kterou snad žádný jiný komunikátor nemá. Totiž, že vyfotím obrazovku klávesou PrintScreen nebo obrázek někde zkopíruji a do Skypu prostě vložím. Obrázek se pošle druhému kontaktu jako soubor. Po nainstalování nového Skypu 7 již obrázky nešly posílat, respektive se druhému kontaktu objevil požadavek na přihlášení na webové stránky Skypu, kde si mohl obrázek prohlédnout, ale neposlal se přímo. Obrázky nešly posílat ani jako soubory, výsledek byl stejný.

Na novém Skypu se mi líbí maximálně jen nové smajlíky. Rozhodně ale nechci vyměnit funkci, kterou používám hodně často za několik nových smajlíků. Navíc, ten nový Skype se mi vzhledově nelíbí. Rozhodla jsem se tedy Skype smazat a nainstalovat starší verzi. Bohužel se mi instalačka mé starší verze někam ztratila, našla jsem si tedy na internetu verzi 6.9. Musím v této souvislosti ještě upozornit na jednu věc. Na oficiálních stránkách Skypu nejdou stáhnout jeho starší verze! Takže, vývojáři Skypu jsou jedni z těch, kteří kašlou na uživatele, kterým nová verze nefunguje nebo nevyhovuje.

Po odinstalaci nového Skypu, smazání (pro jistotu) všech datových složek (AppData/Roaming/Skype, AppData/Local/Skype a Tracing, vše podsložky v domovské složce uživatele) jsem nainstalovala stažený Skype 6.9 (plný instalační soubor). Při pokusu o připojení mi ale napsal chybu „Skype se nemůže připojit„. Zkusila jsem to ještě několikrát, s jiným účtem i na jiném počítači, stále s tou samou chybou. Přihlášení na webové rozhraní Skypu mi fungovalo. Tušila jsem, že by to mohlo být starou verzí, ale nový Skype 7 jsem nechtěla. Pustila jsem se tedy do shánění verzí Skypu 6, které jsou novější, než 6.9.

Řešení

Po dlouhém hledání a opakovaném procesu odinstalace – smazání dat – instalace jsem zjistila, že verze 6.13 (a všechny mezi 6.9 a touto) též nefungují. Přítel sice má (funkční) Skype 6.18, ale instalačku k ní taky nemá. Nakonec se mi konečně podařilo najít Skype verzi 6.21, která funguje! :-)

Hned jsem ji otestovala a zjistila, že posílání obrázků funguje bez problémů, Skype zase vypadá hezky a nové smajlíky? Čert je vem! :-) Jedna z prvních věcí, kterou jsem si tam nastavila (a kterou si nastavuji vždy, když nainstaluji Skype) je zákaz automatických aktualizací. Skype funguje, a já jsem spokojená. :-) Má to jen jeden háček.

Skype je nechvalně proslulý tím, že jeho starší verze postupně přestávají fungovat. Byl to kdysi důvod, proč jsem odešla (tuším na Jabber), když v mém starém počítači přestala fungovat verze Skypu 2 a novější neutáhl. Proto mám obavy, že jednou přestane i tato verze (6.21) fungovat. Pak mi už asi nezbude nic jiného, než přejít na horší Skype 7 nebo zvolit jiný komunikátor. Do té doby jsem si to zařídila takto a doufám, že tento návod třeba pomůže někomu dalšímu. ;-)

Stáhnout Skype 6.21 (zdroj: instaluj.cz).

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>