Sony Xperia Neo L: Nová Nokia 3310

Pravděpodobně znáte vtipy a vtipné obrázky o legendární Nokii 3310. Tento telefon proslul svoji pověstnou nerozbitností – i když ve skutečnosti samozřejmě nerozbitný není. Občas si při vyprávění takových vtipů neodpustím poznámku o svém telefonu Sony Xperia Neo L. Poslední dobou ještě více.

Moje Xperia totiž přežila už dost věcí. Krom toho, že mi telefon už asi 2x spadl v koupelně na kachličky, dokázal přežít pád ze třetího patra na beton a dokonce vydržel i prudký liják a bouřku, ležíc zapnutý na louce.

Před nějakou dobou, v zimě, mi při obouvání vypadl z kapsy kabátu. Spadl na betonovou zem, kde se zklouzl a propadl pod zábradlím do šachty v paneláku. Proletěl se tři patra a dole se rozlétl na tři kusy: Zadní kryt, baterku a zbytek telefonu. Dala jsem ho dohromady a funguje bez problému.

Nedávno jsem běhala po louce u lesa a mobil mi vypadl z kapsy. Jak už to tak bývá, nevšimla jsem si toho a běžela jsem dál. Pak jsem si šla dát do chaty stojící poblíž sváču a přitom začala bouřka a začalo pršet. Bylo to sice krátké (asi čtvrt hodiny), ale zato tak prudký liják, že nebylo vidět ani na půl kilometru. Když to přestalo, šla jsem se podívat ven a až teď jsem zjistila, že nemám mobil. Hned mě napadlo, že mi mohl vypadnout tam na louce, jelikož tam jsem běhala naposled a to je pro vytroušení mobilu z kapsy relativně velká šance. Mobil jsem našla, rozebrala a okamžitě vyndala baterku (i přestože byl již vypnutý – asi se vypl sám). Vysušila ho kapesníčkem a doma udělala klasický postup při namočení mobilu – na noc jsem ho položila do misky s rýží a zasypala ho rýží. Ta totiž dokáže z přístroje vytáhnout vlhkost. Druhý den jsem ho zapla a fungoval!

Takže od té doby říkám: Nokia 3310 sice může být odolná, ale já mám svoji Xperii a jsem s její odolností nadmíru spokojená! :-)

Sdílet
Příspěvek byl publikován v rubrice Tlapčiny zápisky se štítky a jeho autorem je Tlapka. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>