Nuda? Co to je?

Občas sylším od různých lidí, že se nudí, že je něco nudné, apod. Někteří jsou na tohle snad specialisté. Ale co je to nuda? Něco jako je nuda jsem už nezažila ani nepamatuji.

Ve chvíli, kdy mám u sebe počítač s internetem (a i bez něj), je nuda prakticky nemožná. Mám vymyšlenou spoustu projektů, nápady se hrnou rychleji, než je stíhám tvořit. Krom toho čtu různé články, novinky apod. ze široké škály různých oborů, zajímám se o leccos. Píšu semtam nějaké články, komentáře, aktualizuji stránky (i když to se v poslední době nedaří tak rychle), tvořím nové stránky a programy, a když už se najde nějaká ta volná chvilka, tak hraju hry na odreagování. Není čas na všechny, natož na „nudění se“.

Když už není počítač, je mobil (klidně i bez netu). Pročítám si články, co jsem si doma do mobilu přes WiFi načetla, mám v něm texty ke čtení i hudbu k poslechu. A články se na něm dají psát taky. A nebo zapisovat si různé nápady. Na cesty do školy a ze školy ideální věc, pokud zrovna ve vlaku či v autobusu nespím. :-)

Když není ani mobil ani počítač, ani třeba kniha, které taky ráda čtu, pořád existují myšlenky, fantazie, nápady. Vymýšlím nové projekty, postupy, navrhuji si na papír algoritmy, nebo se jen tak procházím a přemýšlím o věcech mimo IT. O tom, jak a kdy něco udělám. O různých životních tématech, o lidech, o mých oblíbených fantasy (literární žánr) tématech, ale to už bysme byli mimo téma tohoto blogu. A nudit se? To by mě ani nenapadlo.

Je spousta věcí, kolik lze v jednom okamžiku dělat i přesto, že nápady nerostou zrovna jak houby po dešti. Já bych jich dokázala vymyslet v každou chvíli minimálně pět. Třeba namátkou, teď bych mohla:

  1. psát (další) článek,
  2. číst články na internetu (např. tu mám otevřený článek o Firewallu jakožto síťovém prvku),
  3. hrát hry (např. Warcraft),
  4. aktualizovat můj hlavní web,
  5. učit se poč. sítě,
  6. nastavit testovací server Apache,
  7. uklidit si n a disku v PC,
  8. pouklidit si tu v pokoji,
  9. vyčistit si zuby a jít spát.

Tenhle seznam jsem dala dohromady za pár minut. A kdybych přemýšlela déle, našla bych určitě spoustu dalších věcí, co bych mohla dělat. Snad kromě jedné: nudit se.

Nechci tím říct, že bych se chtěla umět nudit. Jen, že absolutně nechápu nudící se lidi. A asi nikdy nepochopím. :-D

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>