Minecraft Changer

Minecraft Changer je program napsaný v Javě, který slouží pro přehazování složek se hrou Minecraft.

Kdo z vás hraje Minecraft, asi ví, že se instaluje do vaší osobní složky Data aplikací, a nejde to přenastavit. A možná někdo z vás hraje na různých serverech nebo s různými modifikacemi, takže často musí přehazovat jednotlivé složky s nainstalovaným Minecraftem. A právě proto je tu tento program – pro usnadnění tohoto přehazování.

Program funguje jednoduše – do jeho datové složky si dáte vaše složky s nainstalovaným Minecraftem, a podle toho, co v něm pak zvolíte, on nahraje do složky Data aplikací zvolenou instalaci Minecraftu. Po hraní program umožní uložit si složku zpátky do jeho datové složky, abyste o případný herní postup nepřišli…

Verze 0.0.1 beta: Návod k použití

Archiv s programem rozbalte do libovolné složky, odkud ho pak budete používat. Počítejte s více volným místem na tomto disku, protože do datové složky programu budete nahrávat vaše instalace Minecraftu.

Stáhněte si z webu www.minecraft.net spouštěcí soubor Minecraftu (Minecraft.exe) a nahrajte ho do složky s programem.

Nyní byste měli mít ve složce s programem čtyři položky: Složku mc, soubor programu MinecraftChanger.jar, spouštěcí soubor Start.bat, a stáhnutý spouštěcí soubor Minecraftu Minecraft.exe.

Do složky mc nyní nahrajte vaše instalace Minecraftu. (Pokud zatím žádné nemáte, můžete tento krok přeskočit.) Ve složce mc vytvářejte složky s vaším libovolným pojmenováním, do nic pak vkládejte přímo obsah, který bude překopírován do složky AppData/Roaming/.minecraft ve vaší domovské složce.

Příklad: Ve složce mc vytvořte složku Survival 1.2.3. Takto se tato konkrétní instalace bude ukazovat v programu. Do složky Survival 1.2.3 překopírujte vnitřek původní složky .minecraft (tzn. soubory a složky bin, stats, options.txt, …).

Spuštění programu: Program spustíte pomocí spouštěcího souboru Start.bat v tomto případě by se vám mělo otevřít okno samotného programu + okno obsahující výpis průběhu toho, co program dělá. Pokud se vám to nedaří, zkuste soubor MinecraftChanger.jar přímo otevřít v Javě. (Pozn. máte vůbec nainstalovanou Javu?) Ještě se mi osvědčilo nepouštět ho v Total Commanderu, ale přímo z Průzkumníka Windows.

Okno programu je tvořeno seznamem instalací (podsložek v datové složce programu mc), ze kterého si vybíráte, jakou instalaci chcete načíst popř. uložit. Dále je tu Stav uložení, kde vám program vypíše, zda načtení či uložení bylo úspěšné. Ovládací tlačítka jsou tu tři: Tlačítko Uložit složku vezme data ze složky .minecraft v adresáři Data aplikací a uloží je do své datové složky (mc) do podsložky, kterou zvolíte v programu. Musíte si tedy dávat pozor, abyste zvolili správnou složku, kterou jste předtím nahrávali, aby se vám omylem nepřepsala jiná instalace. Program si v této betaverzi zatím nepamatuje, jakou složku nahrával naposledy.

Tlačítko Nahrát složku slouží pro nahrátí vybrané složky do adresáře .minecraft. Z bezpečnostních důvodů nezapíše tyto data, pokud už složka .minecraft existuje (tzn. pokud je už nahraná jiná instalace). Proto je nutné složku .minecraft před tím ručně odmazat. No a nakoneč tlačítko Spustit Minecraft! jednoduše spustí spouštěcí soubor Minecraft.exe v adresáři s programem.

Stažení Minecraft Changer

Program můžete stáhnout zde: MCChanger.

Dodatek

Vezměte, prosím, na vědomí, že tato verze MinecraftChangeru je pouze první testovací betaverze. Neručím za jakékoliv ztráty, včetně např. smazání vašich herních světů, v důsledku používání programu. Zálohujte si pravidelně vaše Minecraft světy a program používejte spíše pouze pro testovací účely.

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>