Holky neumí programovat

Nějakou dobu jsem přemýšlela o tom, co napsat jako první článek na můj nový web. Tak mě napadlo, že napíšu o tom, že i holky mohou umět s počítačem více, než si někdo může myslet, a o tom, jak na to reagují ostatní lidé.

Jak jste už asi pochopili, nadpis je myšlen ironicky. Nebo možná tak, jak to vidí někteří lidé. Já sama programuji webové stránky, občas nějaké aplikace pro počítač a chodím na IT vysokou školu. Moje kamarádka spravuje dva celkem velké weby a dříve byla adminkou herního serveru pro World of Warcraft. Dříve jsem znala holku, co spravovala počítačové sítě pro několik firem.

Říkáte si: „Však v pohodě, tak to má být.“? Ano, já taky, ale někteří lidé si to asi nemyslí. Tedy zažila jsem už několikrát, že někdo dával, byť nepřímo, najevo, že mu to přijde přinejmenším zvláštní. Jako by programování pro nás ženy vůbec nebylo, jako bychom měly tak maximálně chodit na net a např. psát práce do školy. Skoro mi to přijde, jak myšlení lidí v zaostalých zemích, anebo u nás několik století nazpět. Zajímavé ještě je, že si tohle, podle toho co jsem slyšela, častěji myslí kluci. Že by záviděli? J

Nemám ráda takové to všeobecné mínění, že kluci by měli dělat něco jiného, než holky. Už vůbec nenávidím určení typu „mužská práce“, „ženská práce“. Znám muže, který šije oblečení a naopak holku, která je v armádě. Lidi by si měli uvědomit, že ve 21. Už neexistuje něco jako dělba povolání podle pohlaví a třeba domácí práce by se měly dělit také na polovinu, na rozdíl od rozdělování práce před stovkami let.

Proč to vlastně píšu? Nechci, aby docházelo k diskriminaci. Přála bych si, aby si lidi uvědomili, že programátorky a správkyně sítí jsou běžné povolání i pro ženy. Není na tom nic zvláštního.

Naštěstí v tomhle směru pomalu, ale jistě nastává změna k lepšímu. Což je dobře. J

Zdraví vaše programátorka Tlapka. ;-)

 P.S. Aby nedošlo k nedorozumění… Tento článek nebyl myšlen na všechny lidi! Věřím a vím, že na světě existuje též mnoho rozumných lidí s rozumnými názory! ;-)

Sdílet

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>